Marka Tescili

service

Marka Tescili

Marka Tescili Hakkında Genel Bilgi Ve Marka Tescil Çeşitleri ;

Bir işletmenin mal veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan, kişi adlarından, sözcüklerden, şekillerden harflerden veya sayılardan oluşan her türlü işarete MARKA denir. Günümüz ekonomi dünyasında markaların değeri, firmaların değerinin üstüne çıkmıştır. Doğan  Patent marka ofisi olarak markaların öneminin farkındayız ve diyoruz ki “Markanız firmanızın tapusudur ! Markanızı Tescil ettirerek koruma altına alınız.”

 

Bir işletmenin mal veya hizmetlerini başka işletmelerin mal veya hizmetlerinden ayırt etmek için kullanılan, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajlarının resimleri, 3 boyutlu biçimler, kişi adları veya soyadları, sloganlar, ses ve renk kombinasyonları gibi çizimle görüntülenebilen ve baskı yoluyla çoğaltılabilen işaretler MARKA olarak korunabilir. Marka, tescil edilmesi ve 10 yıllık dönemlerle yenilenmesi koşuluyla, sahibine süre sınırı olmayan bir koruma sağlar.

 

Doğan Patent, marka haklarıyla yakın alakalı olan alan adları konusunda da tescil başvurularının yapılması ve marka hakkında ihlal teşkil eden alan adlarının iptali için işlemler konusunda da danışmalık hizmeti vermektedir.